Yangın Ekipmanları Çeşitleri ve Fiyatları

Yangın Ekipmanları Çeşitleri ve Fiyatları

Yangın Ekipmanları Nedir?
Yangın durumunda ekiplerin söndürme işlemleri sırasında kullandığı tüm yardımcı araçlara yangın ekipmanları adı verilmektedir. Kullandıkları alana ve yangın durumlarına göre farklı özelliklere sahip olduklarından dolayı oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır. Yangın durumu her an oluşabileceği için yangın önlemlerinin önceden alınması gerekiyor. Peki, yangın durumlarında kullanılabilecek yangın ekipmanları nelerdir?

İstanbul'da faaliyet gösteren uzman yangın söndürme sistem ve cihazları üreticisi Birlik Yangın firmasıyla yangın ekipmanları nelerdir? keşfedelim.


Yangın Ekipmanları Nelerdir?

Birlik Yangın firmasına göre Türkiye'de yangınla mücadele ekipmanlarını 4 ana başlıkta listelemek mümkündür.

1- Yangınla Söndürme Cihazları
2- Yangın Dolapları ve Mobı̇l Araçlar
3- Yangın Hortumu ve Aksesuarları
4- İtfaı̇yecı̇ Yangınla Mücadele Ekı̇pmanları

 
Türkiye'nin özel yangın ekipmanları ütericisi Birlik Yangın şirketinin web sitesinde vitrin edilen yangın ekipmanları ürünleri incelemek için  yangın mücadele ekipmanları bağlantısına tıklayabilirsiniz. 
 
Yangın Söndürme Ürünleri Nelerdir?
 
→ 30 Kg Karbondioksitli CO2 Yangın Söndürme Tüpü
→ 2 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Tüpü
→ 6 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Tüpü
→ 12 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Tüpü
→ 50 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Tekerlikli Tip Yangın Söndürme Tüpü
→ 50 Kg Köpüklü Tekerlikli Tip Yangın Söndürme Tüpü
→ 5 Kg Karbondioksitli CO2 Yangın Söndürme Tüpü
→ 10 Kg Karbondioksitli CO2 Yangın Söndürme Tüpü

Detaylı incelemek ve fiyat bilgisi almak için tıklayınız ►  yangın söndürme tüpleri

Yangın Dolapları ve Mobil Araçlar Nelerdir?

→ TSE-671/1 Yatay Tüpsüz Cam Kapak Yangın Dolabı

→ TSE-671/1 Yatay Tüpsüz Yangın Dolabı
→ TSE-671/1 Yatay Tüplü Yangın Dolabı
→ TSE-671/1 Yatay Tüplü Yangın Dolabı
→ TSE-671/2 Sahra Tipi Yangın Dolabı
→ TSE-671/2 Sahra Tipi Çift Makaralı Yangın Dolabı
→ Köpük Tanklı Yangın Dolabı
→ 150 Litre Mobil Yangın Köpük Tankı

Detaylı incelemek ve fiyat bilgisi alamak için tıklayınız ►  yangın dolapları

Yangın Hortumları ve Aksesuarları Nelerdir?

→ 1 Inch Yarı Sert Yangın Dolap Hortumu
→ Synthetic Sprecial Beyaz 500 Yangın Hortumu
→ Synthetic Sprecial Kırmızı 500 Yangın Hortumu
→ Synthetic Polydur Kırmızı Yangın Hortumu

Detaylı incelemek ve fiyat bilgisi almak için tıklayınız ►  yangın hortumları

İtfaı̇yecı̇ Yangınla Mücadele Ekı̇pmanları Nelerdir?

→ İtfaiyeci Elbisesi
→ İtfaiyeci Bareti
→ İtfaiyeci Eldiveni
→ İtfaiyeci Baş ve Yüz Koruyucu Başlık
→ İtfaiyeci Çizmeci
→ İtfaiyeci Tam Yüz Maskesi
→ İtfaiyeci Tam Yüz Maske Filtresi
→ İtfaiyeci Temiz Hava Solunum Seti
→ İtfaiyeci Yangın Battaniyesi
→ İtfaiyeci Emniyet Kemeri
→ İtfaiyeci Emniyet Halatı 

Detaylı incelemek ve fiyat bilgisi almak için tıklayınız ►  itfaiyeci yangınla mücadele ekipmanları
 
 
 
Yangın Ekipmanlarından Dolap Çeşitleri

Bina İçi Yangın Dolapları
Bina içi yangın dolabı, tüm yaşam alanlarına uygun bir şekilde tasarlanmış ve tüm detayları düşünerek hazırlanmıştır. Yangın sırasında, söndürme işlemi için ilk müdahale ekipmanları arasında yer almaktadır. İçerisinde acil durumlarda kullanılabilecek yangın söndürme ekipmanları yer almaktadır. Bina içi yangın dolapları herhangi bir sis ve duman sırasında ayırt edici kırmızı renginde bulunmaktadır. Kapağı açıldığı gibi içerisinde bulunan hortumun çalışması ile birlikte etkili bir söndürme yapısına sahiptir. Bina içi yangın dolabı seçimi yaparken kullanılacak olan alanın analiz edilmesi gerekmektedir. Ülkemizde birçok yapıda yangın dolaplarının kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Tarafımızca sağlanan yangın dolapları kolay bir şekilde istediğiniz yere taşınabilir ve tekrardan monte edilebilir. Hortumları yaklaşık olarak 20 ve 30 metre arasında uzayabilmektedir. 
 
Bina Dışı Yangın Dolapları
Yangın sırasında binanın dış yapısına zarar gelmemesi için müdahale ve korumak amacıyla hazırlanmış tamamen alev söndürme amacıyla kullanılan üründür. Bina içi yangın dolaplarına göre çok daha uzun hortuma sahiptir. İçerisinde yangın ile mücadele konusunda birçok ekipman yer almaktadır. Suyu direk olarak şebekeden çeker ve püskürtme özelliği ile hızlı bir şekilde yangının söndürülmesini sağlar. Bina dışı yangın dolapları genellikle okul bahçeleri, fabrikalar, birden fazla yapı içeren siteler gibi alanlarda kullanılır. Genellikle insanların toplu olarak dışarıda fazla bulunduğu kısımlarda kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. 
 
Dekoratif Yangın Dolapları
Yangın dolaplarının kullanımı zorunlu olan yapı ve alanlarda daha şık görüntüye sahip fakat özellik bakımından herhangi bir farkı bulunmayan yangın söndürme ekipmanıdır. Bulunan binanın iç mimarisine uygun olarak üretilmektedir. Dekoratif yangın dolapları bina içi ve bina dışı olarak kullanılmaktadır.  Bina dışı ve içi yangın dolabında bulunması gereken tüm ekipmanlar aynı şekilde yer almaktadır. Özellikle görünüşe önem veren kurumsal firmalar tarafından kullanılmaktadır. 
 
Köpüklü Yangın Dolapları
Köpüklü yangın dolabı, su püskürtmeli sistemleri ile aynı çalışma prensibine sahiptir. Su püskürtme yerine içerisinde bulunan tank yardımı ile köpük ile söndürme işlemi yapmaktadır. Köpüklü yangın söndürme işlemi bazı yangın türlerinde diğer alternatiflerine göre daha hızlı çözüme ulaştırmaktadır. İçerisindeki tanker boyutuna göre müdahale ettiğinden dolayı bazı zamanlarda dezavantaj sağlamaktadır. Bu yüzden söndürme esnasında kullanımı bilgili kişilerce yapılması daha olumlu sonuçlara yol açacaktır. 
 
Yangın Malzeme Dolabı
Yangın malzeme dolapları yangın durumunda eğitimli kişiler tarafından kullanılması için üretilmiş ve tasarlanmıştır. Yangın ile müdahale konusunda kullanılabilecek olan tüm ekipmanları içermektedir. Yangın malzeme dolapları kullanım açısından daha iyi sonuç vermesi ve söndürme işlemlerinin hızlandırılması adına, uzman kişiler tarafından yapılan analizlere göre hazırlanmaktadır. Yangın malzeme dolabı içerisinde iki kişilik elbise, kask, ısıya dayanıklı eldiven, çizme ve diğer ürünler bulunmaktadır. Yangın malzeme dolabı, yönetmeliğe uygun olarak hazırlanmış ve tasarlanmıştır.

Yangın Söndürme Hidratı
 
Yangın ile mücadele konusunun en önemli parçası olan suyun belirli alana yayması ve ulaştırması konusunda yardımcı olan sisteme yangın söndürme hidratı ürünüdür. Özellikle kontrol altına alınamamış yangınlarda dışarıdan müdahale etmek adına en önemli ekipmanlar arasında yer almaktadır. Yangın söndürme hidratı, ateşin etrafa yayılmamasını engellenmesi için kullanılmaktadır. Yangın söndürme hidratı yapısı gereği her yöne doğru su püskürtme özelliğine sahiptir. Diğer ekipmanlarda olduğu gibi yangın söndürme hidratı kullanımının da zorunlu olduğu alanlar vardır. Bunlar; imar planına göre 5 bin metre kare üzerinde olan yerleşim alanlarında kullanılması zorunludur. 
 
Diğer Yangın Ekipmanları ve Kullanımı
 
Diğer kullanılan yangın söndürme ekipmanları hortum, pompa, kapılar ve merdivenler olarak sınıflandırabiliriz. Tüm yangın söndürme ekipmanları kullanım alanlarına göre uygun şekilde yerleştirilmesi, yetkili personeller tarafınca eğitim alarak kullanılması gereklidir. 
 
Yangın Ekipman Fiyatları 

Yangın ekipmanları fiyatları genellikle belirli standartlarda olsa da, müşterilerin özel isteklerine ve ihtiyaçlarına göre fiyatlarda değişkenlikler olabilmektedir. Yangın ekipmanlarında en önemli fiyat kriterini ise ürünün kalitesi belirlemektedir.


 
Yangın ekipmanlarıyla ilgili tüm sorularınızı Birlik Yangın ► teklif formu sayfasındaki form aracılığıyla müşteri temsilcisine iletebilir ve en kısa sürede istediğiniz yangınla mücadele ekipmanının fiyat bilgisi alabilirsiniz.
 
 Yangın Sistemleri  ⇦ ⇨ Yangın Söndürme Sistemleri Nelerdir?
 
markalar1 markalar2