Yangın Eğitimi

Ülkemizde ve dünyada gelişen teknolojilerle birlikte, işletmelerin üretim portföyleri ve makine ekipmanları aynı oranda gelişerek otomasyon sistemleri ve eğitimli insan ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır.

İşletmelerin üretim portföylerinde kullandıkları mamül, yarı hammadde ve mamül maddelerin depolanması, üretime sevki, mamül hale gelene kadar geçirdiği işlemler ve mamül hale geldikten sonraki depolama koşulları bir bütün olarak ele alınıp, bu süreçte işletmelerin yangın risk analizlerinin yapılarak, gerekli yangın güvenlik önlemlerinin alınması ve devamında bu sistemlerin takibini, aktivitesini ve uygulamasını yapacak çalışanların Yangın ve Yangınla Mücadele Eğitimlerini almaları, işletmelerce milyonlarca liralar verilerek kurulan sistemlerin çöpe atılmasını önleyecektir. Ayrıca Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliğinin 129. Maddesinde açıkça ifade edildiği gibi bina ve tesislerin yangın risk sınıflarına göre yılda alacakları eğitimler belirlenmiştir.Şöyle ki; düşük tehlike sınıfına giren okul binasında yılda bir kez yangın ile mücadele ve tahliye tatbikatı yapılması zorunluyken tehlikeli maddelerle üretim ve depolama yapan yüksek tehlike grubuna giren bir endüstriyel tesiste yangınla mücadele ve tahliye tatbikatları yılda 4 kez yapılmalıdır.
 
Birlik Yangın Eğitim Danışmanlık Firması olarak siz değerli müşterimizin çözüm ortağı olmak istiyoruz.Bu bağlamda bilinmelidir ki işletmelerde en önemli güvenlik önlemi, yangının hiç çıkmamasını sağlamaktır. Bu mantıkla eğitimli insan faktörü, işletme kuralları ve acil durum organizasyonları ile tasarlanan plan bütünlük arz edecektir.

kurumsal
 
Birlik Yangın profesyonel eğitmen kadrosu ile işletmenizin yangın risk analizlerinin çıkartılması, acil durum organizasyon yapısının oluşturulması, teorik görsel ve uygulamalı yangınla mücadele ve tahliye eğitimlerini vermektedir.
 
Değerli çözüm ortaklarımız, bilinmelidir ki eğitim insanoğlunun vazgeçemeyeceği kendini geliştirme stratejisidir.Bu mantığı hedef edinmiş şirketimiz sektörle ilgili bilgi beceri ve uygulamalar konularında bilgi birikimimizi sizinle paylaşmak istiyoruz.
 
Bu duygu ve düşünceyle yangınsız günler dileriz.
----------------------------------
Birlikte çalışmak umuduyla…
markalar1 markalar2